Bemutatkozás
 
Ismertebb beavatkozások
  Szakterület
  Életmód a mûtétek után
  Néhány szó a beültetett fémekrõl
  Elõadások, közlemények
  Elérhetõségek
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
     

 

UJDONSÁG!

 

 

 

Az utóbbi évek fejlesztése a térd feltöltés ( chondrosuplementáció), mely most már csupán 1 injekció!!!


Lehetõség van szteroiddal kevert, vagy anélküli gyógyszerre.

Hatása 1-3 év!
Mellékhatások nélkül ismételhetõ!

A beadás fájdalmatlan, érzéstelenítéssel történik. 95% feletti a siker az eddig beadott 2000 beavatkozás után!

Az Achilles ín fájdalma, váll és nyaki panaszok esetén újdonság az orvosi kollagén adása, mellyel elkerülhetõ az eddig csupán szteroiddal történõ kezelés!

 

Ismertebb beavatkozások felsorolása

Kattintson a képre!  
  Kattintson a képre!
Combnyaktörés és un. csípõtáji törés az idõs korban leggyakoribb sérülés. Ezeknek az idõs embereknek a minél elõbbi gyógyítása az egyik alapvetõ feladata a korszerû baleseti sebészeknek. Ezeket a betegeket mihamarabb újból járóképessé kell tenni, tehát szemben a hittel, hogy az idõs emberek gyógyítása, altatása veszélyes, a korszerû baleseti sebészet azt vallja, hogy ezeket a töréseket csavarokkal, lemezekkel minél hamarabb a baleset bekövetkezése után lehetõleg már hat órával rögzíteni kell, és a mûtét után egy nappal fel kell a sérülteket kelteni. A járóképessé tett betegeket un. járókerettel vagy mankóval mobilizáljuk, és ezzel lehetõvé válik, hogy a sérülést követõ 6-10 nap múlva otthonukba bocsássuk õket. Ezekkel a beavatkozásokkal megmentjük a csípõben lévõ combfejet és a beteg teljesen rehabilitálhatóvá válik, korábbi életmódját folytathatja.

  Kattintson a képre!
A motorizáció következtében egyre gyakrabban szenvednek el fiatalabb emberek is combcsonttörést. Ezeket a töréseket már 1940 óta operálják. A mai világban igen korszerû szegeket fejlesztettek ki a combcsonttörés rögzítésére. Ezek hosszú, 30-40 cm-es csõ formájú szegek, amelyeket a csontba vezetve rögzítünk csavarokkal. A beteg a mûtétet követõ néhány nap múlva mankóval járóképessé válik, és otthonába bocsátható. Ezek a korszerû mûtétek lehetõvé teszik, hogy 8-12 hét múlva a sérült visszatérhessen eredeti foglalkozásához.

Kattintson a képre!  
Kattintson a képre! Kattintson a képre! Kattintson a képre! Kattintson a képre! Kattintson a képre! Kattintson a képre!
Ugyanezeket a mûtéteket végezzük a lábszártörések esetében. Hasonló elven rögzítjük már a felkarcsont töréseit is, amely után elhagyhatjuk régi hagyományos gipszeket így lehetõvé válik, hogy a karját szabadon mozgatva azonnal hazabocsátható legyen a sérült. Könnyû irodai munkát a sérülést követõen néhány hét múlva már végezhet a páciens

 
Igen fontos része a baleseti sebészetnek a fiatalabb betegeknél elõforduló un. szalagsérülések gyógyítása. Ennek egyik leggyakoribb formája a térd szalagjainak mûtéte. Sportolás közben a térdben található 4 szalag közül a belsõ illetve az elülsõ keresztszalag szokott sérülni. Ezeknek a szalagoknak a varrata, vagy pótlása feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a térd eredeti mûködése teljesen helyreálljon, és kóros kopás ne alakuljon ki bennük. A mûtét után néhány hétig szükséges un. sínek (brace) viselése és 6 hét után megkezdhetõ az izület teljes körû használata. A sportolás a mûtét után 12-18 héttel válik lehetõvé.
A meniscus a térdben elhelyezkedõ félhold alakú porcgyûrû, amely a térd hibátlan mûködéséhez feltétlenül szükséges. Amennyiben ez a porcgyûrû elszakad, akkor az elszakadt porcgyûrû további benntartása az izületben, annak károsodását vonná maga után, ezért a mai korszerû technikával felszerelt intézetekben, ezek eltávolítását elvégezzük. A korszerû technikának köszönhetõen úgynevezett arthroscopos beavatkozást végzünk, ami azt jelenti, hogy a térdén kettõ, ritkán három, másfél centis sebet ejtünk, és azon keresztül felkeressük az elszakadt izületi részeket, amiket eltávolítunk, majd szívó draint hagyva bezárjuk a sebet. Rutin mûtétek esetén a mûtét napján kell befeküdni. A mûtét napját ágyban tölti. A mûtét utáni napon eltávolítjuk a szívó draint. A déli órákban felkelhet és a délutáni órákban segítséggel, zárójelentésével otthonába távozhat. Betegállomány maximum 3 hét.

  Kattintson a képre!
A bokaszalagok sérülése ugyancsak gyakori a sportolók között. Ezek aránylag kis beavatkozások, de igen fontos kimutatása, és amennyiben a szalag valóban elszakadt, azokat meg kell varrni. Különösen fontos azoknál a sérülteknél, akik a késõbbiekben is aktív sportos életet kívánnak folytatni.,. Egy ideig ezeket az izületeket is hasonló sínekben (barce) kell rögzíteni.